Kışın Saç Bakımı

Kışın Saç Bakımı

Kışın Saç Bakımı

Yaz mevsimi ile birlikte güneş, havuz, deniz gibi nedenlerden dolayı saç yıpranırken buna kışın gelmesiyle değişen hava koşulları ve çevre şartlarının farklılaşması da eklenince saçların daha çok yıpranmasına neden olur.  Kış mevsiminde oluşan ağır hava koşullarından dolayı saçlar daha çok bakıma ihtiyaç duyar. Ayrıca sonbaharın gelmesiyle artan saç sorunları kışın gelmesiyle etkisini daha çok gösterir. Mevsim değişikliği saç dökülme problemini de hızlandırır. Bu yüzden kışın saç bakımı çok önemlidir.

kisin-sac-bakimi

kisin-sac-bakimi

Rüzgar ve havadaki nem azalması ile saç ve saç derisi daha çabuk kurumaya meyillidir. Bu gibi sorundan kurtulmak için bere gibi koruyucular kullanılmalıdır. Bunun yanında kullanılan ürünler çok sıkı ve kapalı olmamalıdır, kötü hava koşullarından korunmak için kullanılan ürünler saçın havasız kalmasıyla daha fazla dökülmesine de neden olur. Kış mevsiminde saçların elektriklenmiş ve sağlıksız görünmesinin temel nedeni saç ve saç derisinin kurumasından kaynaklanır. Kışın soğuk havalarda kullanılan bere atkı gibi ürünler saçın daha fazla eletriklenmesiyle saçlarını yapısının bozulmasına ve kırılmasına neden olur. Bundan dolayı kışın kullanılan saç bakım ürünlerinin nemlendirici etkisi olmasına özen gösterilmelidir. Groomed Argan Yağı ile kış etkisi ile kurumuş saç telini nemlendirir ve bakım yapmanızı sağlar. Saçlarınızdaki elektriklenmeyi alır ve cansız ve mat gözüken saçlarınıza ışıltı ve güç verir. Saçlara uzun süreli bir yumuşaklık sağlar. Kış mevsiminin yıpratıcı etkisine karşı korur.  Bu sayede hasarlı ve yıpranmış saç teline bakım ve onarım sağlar. İnce olan saç telini kuvvetlendirerek hacim kazanmasına yardımcı olur. Böylece saçın daha hızlı uzamasına katkı sağlar.

Kışın kullanılan saç bakım ürünlerinin yeterince nemlendirici içermesine önem gösterilmelidir. Nemini kaybetmiş kuru saçlar saç maskesine ihtiyaç duyar. Kışın oluşan dış etkenler ile saçlarda pürüzler oluşur. Natura Keratin Onarıcı Saç Maskesi saç yüzeyindeki pürüzleri engeller. Saçlara nem takviyesi yapar. Kış mevsiminin koşullarına dayanıklı güçlü ve sağlam saç teli oluşturur. Saçların kırılmasını durdurur. Saçların kolay taranmasına yardımcı olur ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Kışın dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise şampuan kullanımıdır. Çok fazla şampuan kullanımı saçların daha temiz ve daha bakımlı gözükmesini sağlamaz hatta gerektiğinden fazla kullanılan şampuan çok iyi durulanmadığında kepek sorunu ile karşı karşıya bırakır.  Natura Keratin Sülfatsız Şampuan saçlarda yıpranmaya bağlı olarak kuruma ve kırılma gibi etkenleri en aza indirir. Saçların daha parlak ve canlı gözükmesini sağlar. Sağlıklı ve bakımlı saçlar için şampuan seçiminin yanı sıra saçlardaki yumuşaklığın daha kalıcı olması için sülfatsız saç kremlerini kullanmamız gerekir. Kış mevsiminde de saçın yumuşaklığını kalıcı hale getirmek için saç kremleri kullanılmalıdır. Natura Keratin Sülfatsız Saç Kremi ile saçlarınıza esneklik kazandırarak kurumasını engellersiniz.