17 Temmuz

Keratinin Amacı

Keratinin Amacı


Saçta keratin eksikliği saçın mat ve cansız görünmesine ve saç tellerinin incelmesine neden olur. İncelen saç çok çabuk kopar ve dökülür. İşte bu nedenle saça düzenli olarak keratin bakımı yapılmalıdır.
 
Keratinin amacı, saçın ihtiyacı olan proteini sağlamaktır. Saç tellerinde derinlemesine yenilik sağlayarak hücresel onarım yapar. Saç keratini saçın canlı ve hacimli görünümünde belirleyici unsurdur. Saç yapısını bozmaksızın saçı içten onaran keratin aynı zamanda saçta esneklikte sağlayarak kolay şekillenmesine yardımcı olur.

Saçlar çoğu zaman gün içerisinde maruz kaldığı çevresel faktörlerden veya saçların yapısını etkileyecek şekilde yapılan uygulamalardan dolayı saçlar yıpranır ve hasar görür. Yıpranmış veya hasar görmüş bu saçlardaki yıpranmaları ortadan kaldırmak amacıyla keratin bakımı uygulanmalıdır.
Cildimizde, dişlerimizde, tırnaklarımızda bulunan keratin, saçın yapısında da bulur ve saç düzleştiricileri, kimyasal bakım ürünleri ve saç boyaları nedeniyle saçlar yıpranır ve sağlıksız bir görüntüye ulaşır. Saça uygulanan keratin bakımı sayesinde hasar görmüş ve yıpranmış saç tellerini onarır ve bakım sağlayabilirsiniz. Hasarlı ve yıpranmış saçlara keratin sayesinde saçlarınıza kalıcı bir düzlük sağlarken parlak ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. 

Keratin bakımının amacı, kimyasal işlemler veya herhangi bir sebeple yıpranmış saçların kırılmasını engellemek ve saçlarınızı eski gücüne kavuşturmaktır. Her bayanın hayali olan düz, sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak keratin bakımı ile artık çok kolay. Eğer saçlarınızın cansız, hacimsiz mat görüntüsünden şikayetçiyseniz Natura Keratin bakımı ile saçlarınızı istediğiniz sağlıklı bir yapıya kavuşturabilirsiniz.  

Keratin bakımı uygulanan saçlar kimyasal işlemler nedeniyle yıpranmış yapısından uzaklaşarak bakım sağlanır. Keratin bir çeşit protein olduğundan ve saçın hammaddesini de oluşturduğundan saçlara bakım sağlar.
24 ms