17 Temmuz

Keratin Sonrası

Keratin Sonrası


Saçınız keratin uygulaması sonucunda muhteşem bir görünüşe kavuşacaktır. Ancak bu uygulama sonucunda dikkatli olunması gereken bazı durumlar vardır. Bunlar sonucunda muhteşem bir brezilya fönü işlemine kavuşmanız ve 6 ay süren rahatlığa merhaba diyebilirsiniz.

Saçınızı keratin işleminden sonra 48 saat ile 72 saat süresince yıkamamanız gerekmektedir. Terlemekten kaçınmanız bu işlemin sonucunu etkileyecek önemli işlemlerden biridir. Eğer 48 saate kadar saçınız ıslanırsa kendi kurumadan düzleştirici ile üzerinden geçin ve düzleşmesini sağlayın. Uygulama sonucunda her yıkamadan sonra saçlarınızı mutlaka fön makinasından yardım alarak kurutun. Saçınızı atkuyruğu yapmaktan kaçının ve tokalar takmamaya çalışın. Saçlarınızın şeklini etkileyebilecek olan işlemlerden uzak durmanız son derece önemlidir bu nedenle saçlarınızda iz yapacak olan saçı kulağın arkasına atma gibi işlemlerden kaçının. Saçlarınız ilk 48 saat süresince olabildiğince düzgün olmalı ve üzerinden sık sık düzleştirici ile geçilmelidir.

Bütün bu işlemleri 72 saat süresince uyguladığınızda keratin bakımını son derece başarılı bir şekilde tamamlamış ve düz saçların keyfini çıkarmaya başlamış olacaksınızdır.
 
Uygulanan keratin bakımı sonrasında keratin bakımının saçlardaki kalıcılığını arttırmak için daha sonradan saçlarınıza yaptığınız işlemlerde dikkatli olmalısınız. Keratin bakımından sonrada saçınızın daha uzun süreli parlak canlı gözükmesini sağlamak amacıyla saçlarınızı güneşin sıcağından, havanın neminden, denizin klorundan korumak amacıyla saçlarınız için koruyucu spreyler kullanmalısınız.

Natura Keratin Durulanmayan Saç Spreyi ile saçlarınızı yaptığınız keratin bakımı sonrası saçlarınıza mükemmel koruma sağlamak için kullanabilirsiniz. Bu sprey sayesinde saçlarınızdaki keratinin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Zayıf saç tellerine güç katmak için de kullanabileceğiniz durulanmayan saç spreyi ile saçlarınıza kökten uca bakım ve onarım sağlayabilirsiniz. Ayrıca fön, maşa gibi ısı ile şekillendiricilerden önce de uygulayabileceğiniz bu sprey sayesinde saçlarınızın uzun süre boyunca canlı ve parlak kalmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın daha hacimli gözükmesini sağlayan bu bakım sayesinde saçlarınızı onarabilirsiniz.
 
53 ms