Keratin Bakımı

Keratin Bakımı

Keratin Bakımı

İlk bakışta bir bayanda dikkat çeken şey saçlardır. Etkileyici ve her zaman ön plandadır. Hele ki iyi bakım yapılmışsa gözler hep üzerindedir . Fakat bakım iyi yapılmazsa zaman ile saçlar yıpranabilir . Bunun en bilindik sebepleri ise yaşın ilerlemesi ve aşırı şekilde renklendirici ve şekillendirici kimyasallar kullanılmasıdır. Hem fazla renklendirici ve şekillendirici kullanıyorsanız birde bakım yapmıyorsanız saçlarınızın yıpranması gayet normaldir. Bayanların bu konu da yani saç bakımın da ki bilgi eksikliğini karşılamak amacı bilgilendirmede bulunacak olursak ise saç bakımında ki en başarılı ve yararlı bakım olarak keratin bakımı önerebiliriz. Peki ya keratin nedir? Nasıl kullanılır? Yan etkisi var mıdır? Tüm bu soruların cevabını aşağıda sizlerle paylaşacağım.

Keratin nedir?

Saç bakımın da uygulanan keratin maddesi nedir ? Aslında bu madde normalde vücudumuz da olan bir maddedir. İnsan vücudun da dişimizde, tırnağımızda ve saçlarda doğal yapılarında bulunmaktadır. Fakat zaman ile varlığını kaybederek vücuttan silinmeye doğru giderler. Saça uygulanan boyaların kimyasallığından ve ayrıca da ısıl işlemlerin çokluğundan dolayı saçlarda ki keratin varlığı normalden daha hızlı şekilde azalmaktadır. Bu da saçlarda incelmeye, zayıf bir görüntüye ve birbirine karışan bir saç şekline neden olur. Ayrıca saçlar canlılığını kaybederek de adeta yapay bir hal almaya başlarlar. Buda oldukça can sıkan bir durum haline gelmektedir.

keratin-bakimi

keratin-bakimi

Keratin nasıl uygulanır?

Yıpranmış olan saçları eski sağlığına kavuşturmak için keratin bakımı uygulanması gerekmektedir. Keratin bakımını kuaförde yaptırabileceğiniz gibi eğer eliniz becerikli ise evde kendinizde yapabilirsiniz. Önemli olan keratinin evde yada kuaförde yapılmasında ziyade doğru ürünün kullanılmış olmasıdır. Her keratin markasının uygulaması farklılık gösterebilir.

Natura keratin markasının 2 çeşit keratini vardır.
1-Natura keratin hair treatment; Brezilya fönü için kullanılır. Ayrıcı ağır hasarlı, yanmış, yıpranmış saçların tedavisinde de oldukça başarılıdır. 6 aya kadar kalıcı fön özelliği sağlar.
2- Natura keratin free plus me keratin bakımı; Hasarlı yıpranmış saçları onarır, saçlara mükemmel yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Aynı gün yıkanabilir. Formaldehit içermez.

keratin bakimi

keratin bakimi

Keratin uygulandıktan sonra saçlar
Keratin uygulamasında sonra saçlar bakımsız görüntüden uzaklaşarak daha canlı, dolgun ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Keratin bakımından sonra ayrıca kendinizin evinizde de yapabileceği bazı püf noktalar bulunmaktadır. Keratin bakımı yaptırdığınız saçlarınızı sülfat ve paraben içermeyen şampuan ve saç kremi kullanmalısınız. Böylece keratin bakımınızın ve kalıcı fönünüzün ömrünü uzatırsınız.

İlgili mesajlar

Yorum yap