Kalın Telli Saçlar İçin Öneriler

Kalın Telli Saçlar İçin Öneriler

Kalın Telli Saçlar İçin Öneriler
Saçlarınız kalın telli ise saç taramada ve bakım yapmada bir takım dezavantajlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat yapabileceğiniz küçük değişikler sayesinde bu dezavantajları avantaja çevirmek sizin elinizde. Saçlarınızın kalın telli olması nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunları kaldırarak saçınızı daha doğru kullanmaya ne dersiniz?

1.Kolayca saç taramak

sac-taramak
Kalın telli saçlarda taranırken daha çok kabarma ve elektriklenme gözükür. Bu nedenlerden dolayı saçınızı taramaktan zorlanıyorsanız saç tarama işlemine başlamadan önce saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Saç tarama işlemine geçtikten sonra geniş dişli ve tahta tarak ile saçınızı yavaş bir şekilde taramaya başlayın. Böylece saçınızın elektriklenmesine engel olarak kabarmasını da önlersiniz.

2. Güçlü tel tokaları
tel toka
Saçlar elektriklendiğinde geçici de olsa tel tokalar ile tutturmaya çalışırız. Bu tel tokalar çoğu zaman beklentilerimizi karşılamaz ve hemen düşer. Bunun için tel tokayı takmadan önce üzerine az miktarda sabitleyici saç spreyi sıkarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

3. Daha kısa sürede saç şekillendirmek
sac-sekillendirmek
Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığımız maşa uygulamasını kısa bir sürede tamamlamak amacıyla ince uçlu saç maşası kullanmanız yeterli olur. Böylece aynı saç tutamını defalarca maşaya sarma sorununu ortadan kaldırırsınız.

4. Saçlara derinlemesine bakım sağlamak
sac-bakimi
Kalın telli saçlar neme daha fazla ihtiyaç duyduklarından diğer saç tiplerine göre daha yoğun bir bakım gerektirir. Bu bakımı evde kolayca sağlayabilmek amacıyla daha fazla yağ içeren saç bakım maskesi veya durulanmayan bakım kremini uygulayabilirsiniz. Natura Keratin Onarıcı Saç Maskesi 500 Ml ile saç yüzeyine nem takviyesi yapmakla kalmaz eşsiz bir pürüzsüzlük de sağlamış olursunuz.

5. Saçların elektriklenmesini engelleme
elektiriklenen-saclar
Kalın telli saçlara şekil verme ve var olan şekli üzerinde değişik modeller uygulamayı engelleyen bir diğer neden ise saçın elektriklenmesidir. Saçlarının elektriklenmesini önlemek için saçlarını taramadan önce kullanacağınız tarağının üzerine sabitleyici sprey sıkabilirsiniz.

6.Daha kısa sürede saç kurutma
sac-kurutma
Kalın telli saçları kurutmak bir hayli zor ve zaman alıcıdır. Saçların nemini almak ve bunu kısa sürede tamamlamak için mikro fiber havlu kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken duştan sonra saçınızı havluya sararak nemini alana kadar beklemektir.

7.Daha hafif bir atkuyruğu yapmak
at-kuyrugu
Kalın telli ve kabarık saçlarda atkuyruğu yapıldığında saçlar tek bir noktada toplandığından bir zaman sonra ağırlık yapmaya başlar. Bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla saçınızın ön kısımlarını tek tek arkadaki atkuyruğu olan yere tel tokalar yardımıyla sabitleyebilirsiniz.

www.naturakeratin.com.tr