Evde Saç Maskesi

17 Temmuz 2018

Evde Saç Maskesi

Evde doğal yollarla yapılan saç bakım ürünlerinin içeriği saçın şikâyetleri ile ve saç tipiyle belirlenir. Yağlı saçlara uygulanacak doğal saç maskeleri ile kuru saç tiplerine uygulanacak olanlar farklıdır. Ayrıca uçları kırılmış saçlar için ayrı dökülen saçlar için ise ayrı saç bakım maskelerini de evde hazırlayabilirsiniz.

İşte birkaç saç bakım maskesi;
 

Kepekli saçlar için evde saç maskesi

2 çorba kaşığı limon suyu veya biraz sirkeyi 4 su bardağı suya ilave edin ve ılıştırın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışım ile saçları durulayın.
 

Kuru saçlar için evde saç maskesi

1 tatlı kaşığı argan yağı, 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağını ve de 2 yemek kaşığı zeytinyağını bir kapta karıştırıp nemlendirerek saçınıza uygulayın.
 

Dolgun ve canlı saçlar için evde saç maskesi

Bir yumurta sarısı ile 2 çorba kaşığı zeytinyağını bir kapta iyice karıştırıp, saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.
Saçlarınızı nemlendirmek ve aynı zamanda canlandırmak için sızma zeytinyağı kullanabilirsiniz. Kırık, hasar görmüş saçlara da uygulayabileceğiniz bu saçlar sayesinde saçlarınızı gençleştirebilir ve sağlıklı ve parlak bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.   

Hindistan cevizi yağı ve süt ise saçlarınıza inanılamaz parlaklık ve yumuşaklık sağlar. Saça yumuşaklık katan bu ürünler ile evde de zahmetsiz bir şekilde saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

İnanılmaz nemlendirici özelliği olan bir diğer madde ise baldır. Bal ev yapımı doğal maskeler için en önemli olanıdır. Bal ile saçlarınızı nemlendirmenin yanında kuru ve donuk yapısından kurtararak saçların canlı ve parlak yapısına kavuşturabilirsiniz. Cansız saçlara nem kazandırarak saçlarınızın kuvvetlendirir ve saçlarınızın sağlıklı bir şekilde ışıldamasını sağlar.
evde saç maskesi