Evde nasıl saç boyanır

Evde nasıl saç boyanır

Saç boyatmak bütün kadınlar için güzel bir değişikliktir ama saçımızı boyatmak için kuaföre gidecek zamanımız olmadığında evde saç boyamayı tercih ederiz. Peki Evde nasıl saç boyanır Aslında saçımızı boyarken uygun adımlar ve gerekli işlemler kullanarak yapıldığında istediğimiz sonuçları elde edebiliriz.

  • İlk olarak saçınız nasıl bir yapıda olduğunu tespit etmeniz gerekmektedir. Saçınız yıpranmış ve matsa saçınızı boyadığınızda daha çok yıpranmasına sebep olursunuz. Bunun için saçınızı boyatmadan önce uygun bakımlarla saçınızı boyamaya hazır hale getirmeniz gerekir. Yıpranmış ve mat saçlar için düzenli olarak argan yağını kullanabilirsiniz. Groomed Argan Yağı 60 Ml kullanarak saç tellerinizi nemlendirir, saçlarınızdaki elektriklenmeyi alır, saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırırken cansız ve mat görünümünü yok edersiniz. Bu şekilde saçınız boyamaya hazır hale gelir.
evde nasıl saç boyanır

evde nasıl saç boyanır

  • Saçınıza gerekli bakımı sağladıktan sonra saçınızı boyamak istediğiniz renge karar vermeniz ve doğru rengi belirlemek için cilt tonunuza göre seçim yapmanız gerekir.
  • Renk seçimini tamamladıktan sonra güvendiğiniz ve kaliteli markalardan boyanızı seçebilirsiniz. Loreal inoa boya 60 ml saçlarınıza zarar vermeden evde rahatlıkla saç boyamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda da saçınızın doğal yapısını korur ve saçınıza parlak ve pürüzsüz yapı kazandırırsınız.
  • Tedbiri elden bırakmamak için ilk başlarda yıkanınca çıkan boyalar veya yarı kalıcı boyalardan başlamanız gerekir. Saçınızı boyamadan önce kutuda yazan talimatları da inceleyip bilgi edinmeniz gerekir. Yazan talimatlara uyulması gerekir boyayı saçınızda çok uzun süre bekletmeyiniz bu iyi bir sonuç vermez aksi halde saçınızın daha çok yıpranmasına neden olur.
  • Sert renk geçişlerinden uzak durun bu durum kötü bir görüntünün yanında gözünde yorulmasına neden olur.
evde nasıl saç boyanır

evde nasıl saç boyanır

  • Saçınız koyu renkliyse birden açık renkleri tercih etmeniz saçınızın yoğun açıcılara maruz bırakmak demektir. Bunun için direkt açık renge geçiş yapmamanız gerekir.
  • Saçınızı ince bölümlere ayırdıktan sonra boyamaya başlayabilirsiniz.
  • Boya yapmadan önce boya lekelerinin oluşmaması için eski havluyu omzunuza alınız.
  • Boya yapmaya başlamadan önce alnınıza ve kulaklarınıza vazelin sürünüz.

Saçınıza boyayı uyguladıktan sonra bakımı bırakmamamız gerekir. Uygun bakımlarla saçımızı canlı ve parlak görünümde tutmamız gerekir.

www.naturakeratin.com.tr