Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuaför salonlarında keratin bakımı yaptırmak, zamanımız olmadığında ya da güvenebileceğiniz bir kuaför salonu bulamadığınızda başvurulabileceğiniz bir yöntemdir evde keratin bakımı. Kullanma talimatlarına uyarak yaptığınız uygulama ile yanan ve yıpranmaya yüz tutmuş saçlarınızı evde de onarabilirsiniz. Fakat tercih edilen ürünün kimyasal içerikli olmaması ve saf keratin maddesini içermesi ve saçı onarıcı bir etkisi olması gerekmektedir. Natura Keratin saç bakımı ile saçınızın kökten uca onarımını sağlamakla birlikte saçınıza esneklik katarak saçın daha kolay şekil almasına yardımcı olur. Bu nedenle saça keratin takviyesi yapmadan önce kullanılacak ürünün kalitesine dikkat edilmelidir. Bu hususlara dikkat edildiğinde evde de güvenli ve rahat bir şekilde keratin bakımını yapabilirsiniz.
Keratin uygulamasına başlamadan önce saç doğal arındırıcı şampuanla yıkanmalıdır. Saç kurutulduktan sonra keratini fırça ile saç diplerine gelmeyecek şekilde sürülür ve keratin parmak uçları ile saça nüfuz edilir. İşlem tamamlandıktan sonra özel keratin içeren saç maskesi ve kremi uygulanır. Fakat evde yapılacak olan keratin uygulamasında daha dikkatli olunmalıdır. İlk olarak saçları kimyasal maddelerden ve kalıntılardan kurtarmak için saçlar sülfat içermeyen doğal şampuan ile yıkanır ve bakım için hazır hale gelen saçlar iyice kurutulur. Keratinler bir kaba boşaltılarak önceden kurutulan saçlara fırça yardımıyla sürülür. Sürülen keratini parmak uçları ile saça yedirilir. Keratin yükleme işleminden sonra saçlar 30-40 dakika kadar dinlendirilir. Bu sırada saçlar ıslak olacağından toplanmamalıdır. Kurumadan önce saçlar ince dişli tarak ve soğuk fön ile kurutulmalıdır. Eğer imkân var ise saçlar açık havada bekletilmelidir. Saçlar dinlendirildikten sonra ılık su ile durulanmalı ve havlu ile hafifçe kurutulmalıdır. Keratin yüklemesi tamamlandıktan sonra saça keratin maskesi uygulanır ve durulanır daha sonra ıslak saça keratin kremi uygulanır ve işlem tamamlanır.

evde keratin bakımı

evde keratin bakımı

Böylece saç kaybedilen keratini geri kazanacağından saçınıza mükemmel parlaklık ve bakım sağlar. Boya, açıcı gibi nedenlerden dolayı yıpranan saçlar keratin takviyesi sayesinde gerekli proteinleri saça kazandırır ve saçı hasarlı ve yıpranmış yapısından kurtarır. Böylece hasarlı saç tellerini onararak dış etkenlere karşı korumasına yardımcı olur. Saç tellerinin nemlendirir ve bakım sağlar. Saçlardaki mükemmel parlaklığın kalıcı olmasını sağlar ve uzun süreli yumuşak saç elde etmenize yardımcı olur. Saçları yıpratıcı etkilere karşı korur, ince telli saçlara hacim kazandırarak saçların güçlenmesine yardımcı olur. Evde keratin bakımı uygulamasını tamamladıktan sonra bakımın devamını sağlamakta çok önemlidir. Keratin bakımının etkisini kaybetmemesi için toka, saç bandı lastik gibi gereçlerden uzak durulması gerekir. Saçlar her yıkanmadan sonra yüksek ısı ile kurutulmalı ve kullanılan şampuanın ve saç kreminin keratine zarar vermeyen yapıda olması gerekmektedir. Böylece keratin bakımının etkisini daha uzun süre hissedersiniz. Keratin bakımı yaptıktan sonra saçınızın şeklini etkileyecek uygulamalar düz saç yapısına oldukça zarar vereceğinden bu tür uygulamalardan kaçınmak gerekir. Bu durumlara dikkat edildiğinde fön, boya, maşa gibi dış etkenlere karşı saçın dayanıklılığını daha çok arttırır. İncelerek mat gözüken saçları onarır ve sağlıklı olmasını sağlar.

www.naturakeratin.com.tr