• Türkçe
0

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek Çocuk Saç Modelleri
 • 28 Nisan 2023, Cuma
 • 10285

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Erkek çocuk saç modelleri neler? Anne-babalar çocuklarının daha yakışıklı olmasını doğal olarak isteyebilir. Bunun için sadece ne giydirdiğinize değil, saç modellerine de özen göstermeniz gerekir. Çünkü yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da saçlar, dış görünümün önemli bir parçasıdır.

Her ne kadar erkek çocukları için çok sayıda kesimin olmadığını düşünülse de oldukça hatalıdır. Kız çocuklarına göre daha az olsa da yine tercih edebileceğiniz çok sayıda opsiyon mevcuttur. Bunlardan her birini inceleyebilir, aralarından çocuğunuz için en uygun olanını keşfedebilirsiniz.

Eğer kesim üzerine kuaförü bilgilendirirseniz ve örnek 1-2 fotoğraf gösterirseniz, erkek çocuk saç modelleri rahat bir şekilde yapılabilir.

Erkek Çocuk Saç Modelleri Nedir?

Erkek çocuk saç modelleri oldukça fazladır. Çocuklarınıza sıradan bir tıraş yaptırmak istemiyorsanız, farklı kesimler burada devreye girer. Eğer bunların hakkında temel bilgilere sahip olursanız, kuaföre giderek yapılmasını belirtebilirsiniz.

Bununla sınırlı kalmadan saç bakımlarının nasıl yapıldığını da bilmeniz tavsiye edilir. Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da doğru bir saç bakımı, ışıltılı saçlar için şarttır.

Erkek Çocuk Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Anne-babalar farklı saç modellerini görerek oldukça beğenilir. Ancak bir süre sonra erkek çocuk saç modelleri yakışır mı gibi sorular da düşünülebilir. Lakin bunun yanıtı tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi değişkenlik gösterir.

Çocuğunuzun yüz ve kafa tipini bilmeniz, saçlarının doğal halini incelemeniz onun için daha doğru bir modele karar vermenize yardımcı olabilir. Eğer rastgele bir saç modeli yaptırırsanız, sonuçlardan memnun kalmayabilirsiniz.

Erkek Çocuk Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Her ne kadar tüm saç modelleri her yüz tipine yapılabilse de bu durum çok yakışacağını göstermez. Eğer dikkatli olunmazsa, sonuçlardan memnun kalmamanız muhtemeldir. Bu nedenle çocuğunuzun yüz tipini ve buna en uygun modelleri bilmek, daha doğru bir karar almanızı sağlayabilir;

 1. Kare yüz modeli: Kısa favoriler bu modellerde önerilmektedir. Fade gibi kesimler, çocuklarınızda daha güzel durabilir. Ayrıca yanları kısa üstleri hafif uzun bırakmayı da tercih edebilirsiniz.

 2. Dikdörtgen yüz modeli: Kare yüz modeline göre dikdörtgen yüzlerde belirli bir uzunluk vardır. Dolayısıyla dik yapılı olan saç modelleri önerilmez. Bunun yerine yana yatırılan veya alına düşen perçemleri tercih edebilir, böylece daha yakışıklı olmalarını sağlayabilirsiniz.

 3. Oval yüz modeli: Çocuğunuzun yüzü ovalse, bu durum tüm saçlar ile muhteşem bir duruş sergileyeceğini gösterir. Dolayısıyla saç modelleri arasında listenizi oldukça geniş tutabilirsiniz.

 4. Yuvarlak yüz modeli: Yuvarlak yüz modeli de tıpkı oval yüzler gibidir. Birçok saç modeli ile uygun olduğu için seçeneklerinizi geniş tutabilirsiniz.

 5. Elmas yüz modeli: Elmas yüz şekillerinde hacimli saç kesimleri önerilmektedir. Tepe kısımları sağ veya a sola meyilli şekilde yatırılabilir. Bunun haricinde dağınık modelleri tercih etmeniz de çocuklarınızda oldukça şık durabilir.

 6. Üçgen yüz modeli: Bu saç modellerinde, özellikle orta uzunluk önerilir. Çok kısa kesimler bu yüz tipinde uzak durulmalıdır.

Genel anlamda erkekler için yüz tipleri böyledir. Dolayısıyla erkek çocuklarda da geçerlidir. Erkek çocuk saç modelleri hakkında karar vermeden bunları bilirseniz, daha doğru kararlar alabilir; böylece çocuklarınızın daha yakışıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Erkek Çocuk Saç Modelleri Yakışır Mı Nasıl Anlarım?

Anne-babalar özellikle çocuklarına farklı bir tıraş yaptırma kararı aldığında nasıl duracağını merak eder. Çünkü hatalı bir kesim 1-2 ay gibi bir süre boyunca izlerinin görülmesine neden olur. İlk olarak hemen karar vermeniz halinde sonuçlardan memnun kalınmayacağı bilinmelidir.

Bundan sonra çocuğunuzun saç, yüz ve kafa tipine bakmanız gerekir. Ardından buna göre tek tek farklı modelleri incelerseniz, hangisinin nasıl duracağını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Ayrıca kuaföre de çocuğunuz için saç kesim önerileri sorarsanız, kuaförler küçük bir inceleme ardından size en uygun önerileri de yapabilir. Erkek çocuk saç modelleri de böylece daha doğru bir şekilde seçilebilir.

Erkek Çocuk Saç Modelleri Avantajları

Günümüzde insanlar dış görünümlerine oldukça önem vermektedir. Bu nedenle sadece giyim değil, saç modelleri de modada son zamanlarda popülerdir. Bu durum çocuklar için de geçerlidir.

Erkek çocuk saç modelleri bugün oldukça farklıdır. Bunları tercih etmek, çocuklarınızın daha şık ve yakışıklı görünmesine yardımcı olur. Böylece günlük hayatta veya özel bir günde ortamlarda ön plana çıkabilir.

Erkek Çocuk Saç Modellerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da saç bakımının önemi oldukça fazladır. Bu erkek çocuk saç modelleri ile karşılaştırıldığında daha da önemlidir. Çünkü bakımı yanlış yaparsanız, en güzel saç modelleri bile kötü bir görünüm sergiler.

Dolayısıyla anne-babalar, aşağıda yer alan maddelere dikkat ederek bakım işlemlerini gerçekleştirmelidir;

 1. Sıcak su ile saçlar yıkanmamalıdır.

 2. Saçların boyu, saç tipine uygun kesilmelidir.

 3. Çocuklar için özel şampuanlar kullanılmalıdır.

Bu gibi noktalara dikkat etmek, çocuklarınızın daha ışıltılı saçlara sahip olmasını sağlayabilir. Ayrıca kepek gibi sorunların yaşanmamasına da yardımcı olabilir. Güçlü saçlarda erkek çocuk saç modelleri de daha iyi bir durul sergiler.

Çocuklar İçin Saç Bakımı

Çocuklar için evde düzenli bir şekilde saç bakımı yapılmalıdır. Ancak bu durum yeterli olduğu anlamına da gelmez. Saçlara ayrıntılı bakımların gerçekleştirilmesi için kuaförlere de gidilmesi önerilebilir. Burada yapılacak küçük düzeltmeler, saçların daha güzel durmasına yardımcı olur.

Erkek Çocuk Saç Modellerine Nasıl Şekil Verilir?

Eğer özel bir güne gidecekseniz ve çocuğunuzun daha şık olmasını istiyorsanız, tercih edebileceğiniz erkek çocuk saç modelleri oldukça fazladır. İçlerinden bazıları oldukça pratik olduğu için 5-10 dakikada dışarı çıkmanızı mümkün hale getirir.

Örnek olarak ellerinizle üst kısımları çocuğunuza uygun bir şekilde şekillendirebilirsiniz. İnce dişleri olan bir tarak ile dikkatli bir şekilde saçların ön kısımlarını geriye yatırabilirsiniz. Bu sayede yüz hatlarının daha fazla ön planda olmasını sağlayabilirsiniz.

Erkek Çocuk Saç Modellerine Hangi Renk Yakışır?

Çocuklara yeni bir kesim yaptırılacaksa, bu durum büyük bir soru işareti oluşturur. Zira çocuğa çok yakışması istenir. Burada önemli olan çocuğun yüz ve kafa tipidir.

Eğer buna uygun bir saç modeli seçerseniz, rengi fark etmeden oldukça güzel durabilir. Ancak saç rengi nasıl durursa dursun hatalı bir modelde karar vermek, sonuçlardan memnun kalmamanıza neden olur.

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek çocuk saç modelleri az gibi dursa da oldukça fazladır. Bu nedenle anne-babalar hangilerini seçmeleri gerektiği konusunda kararsız kalabilir. Eğer öncesinde birkaç kesime bakarsanız, ona en uygunları kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesimi

Amerikan saç kesimi, erkek çocuk saç modelleri arasında sık sık uygulanır. Bu kesimde yan taraflar kısa bırakılırken, üst bölümler daha uzun bir yapıya sahiptir. Bu sayede daha düzenli bir duruş sergiler. Kuaförlerde hızlı bir şekilde yapılabildiği için pratik bir yapısı vardır.

Erkek Çocuk Kısa Saç Kesimi

Eğer özel bir gün varsa ve çocuğunuza nasıl bir saç kesimi yaptırabileceğinizi düşünüyorsanız, yan fırça da bunlardan bir tanesidir. Centilmen bir saç görüntüsü oluşturan kesim, temiz yan kısımlar oluşturur. Üst kısımlar da temizlenerek, hacimli bir görünüme kavuşturulur.

Erkek Çocuk Yanlar Kısa Saç Kesimi

Crew Cut, erkek çocuk saç modelleri arasında düşünebileceğiniz modellerden bir diğeridir. Hem pratik hem de avantajlı olduğu için pek çok avantajı vardır. Nasıl duracağını merak ediyorsanız yan taraflar kısa ancak üstler biraz daha uzundur. Dolayısıyla yetişkinlere benzer bir modeldir.

Sarışın Erkek Çocuk Saç Modelleri

Shortened Texture, anne-babaların erkek çocuk saç modelleri arasında yapabileceği tercihlerden bir tanesidir. Çok az bakım gerektirdiği için oldukça pratiktir. Görünümü de oldukça şıktır. Kuaförlerde hızlı bir şekilde yapılabildiği için zaman kayıplarına da neden olmaz.

Bunun yanı sıra side part Quiff de tercih edilebilir. Eğer dağınık bir saç modeli arıyorsanız, temiz ve dağınık görüntüleri birleştirerek hem size hem de çocuğunuza en iyi çözümleri teklif etmektedir.

Erkek Çocuk Kıvırcık Saç Modelleri

Çocuğunuzun saçları kıvırcıksa, bunun için özel erkek çocuk saç modelleri arayabilirsiniz. Curly cut, bunlardan bir tanesi olarak tercih edilebilir. Özellikle kısa saçlarda daha güzel bir duruş sergiler. Ayrıca scissor cut da düşünülebilir.

Eğer çocuklarınızın saçının makinelerle kesilmemesini istiyorsanız, sadece makas tercih edildiği için oldukça rahatlatıcıdır. Ayrıca çocuğunuzun saçını şekillendirmekle zaman kaybetmemenizi de sağlar.

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Kısa yandan toplanmış saç, erkek çocuk saç modelleri arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir diğeridir. Özellikle uzun saçlarda daha güzel durabilir. Farklı seçeneklere sahip olduğu için şekilde vermek istediğinizde de size pek çok kolaylık tanır.

Bunun yanı sıra saçların daha dolgun görünmesini de sağlar. Böylece daha havalı ve zarif görünümler elde edilebilir.

Esmer Çocuk Saç Kesim Modelleri

Saç kesim modelleri ten rengine göre belirlenmez. Dolayısıyla çocuğunuz esmerse ona özel bir tane aramanız gerekmez. Sadece saç ve yüz tipine ne kadar uyumlu olduğu bilinmelidir. Eğer öneri arıyorsanız, erkek çocuk saç modelleri arasında fade de vardır.

Özellikle orta uzunlukta saçlarda bu modeller daha güzel bir duruş sergiler. Hızlı bir şekilde yapılabilmesi de büyük bir avantajdır.

Erkek Çocuk Kısa Saç Modelleri

Textured Ivy League, erkek çocuk saç modelleri arasında tercihleriniz arasında bulunabilir. Cüretkar bir kesim olsa da çocuğunuz için düşünebilirsiniz. Özellikle davet gibi yerlere özel kesimler istiyorsanız size çözüm sunabilir.

Erkek Çocuk Saç Modellerini Ne Sıklıkla Yıkamalıyım?

Erkek çocuk saç modelleri kadar, saçlarını ne sıklıkla yıkamanız gerektiği de bilinmelidir. Erkeklerde saçların haftada en az 3 kere yıkanması gerekir. Ancak bu esnada çocuğunuzun hasta olmamasına dikkat etmeniz de gerekir.

Erkek Çocuk Saç Modellerinde Hangi Tarz Şampuan Kullanılmalı?

Çocuklar için olan şampuanlar yetişkinlerde olduğu gibi saç modeline uygun olmalıdır. Ayrıca onların bünyeleri daha hassas olduğu için sağlığına zararlı maddeler de olmamalıdır. Dolayısıyla içeriklere dikkat edilmesi şarttır.

Öneri > parabensiz sülfatsız şampuan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Erkek Çocuk Saç Modellerinde Hangi Bakım Ürünlerini Kullanılmalı?

Çocuklar için sunulan bakım ürünleri onların cilt ve saç türlerine uyumlu olmalıdır. Ayrıca sadece bununla sınırlı olmadan, zararlı maddelerin olmaması da gerekir. Bu çerçevede sunulan saç kremlerini, serumları ve diğer şeyleri incelemeniz mümkündür.

öneri > en iyi saç bakım ürünleri çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

Erkek Çocuk Saç Modellerinde Saç Bakımı Doğal Yöntemler

Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi erkek çocuklarda da doğal bakım malzemeleri vardır. Bunlar farklı malzemeleri kullanarak bir karışım yapmayı ve saça uygulamayı gerektirir. Bunların tarifleri farklılaştığı için internetten bulunabilir. Ancak çocuğunuza uygulamadan, onun için doğru ve zararsız olduğundan emin olunmalıdır.

Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için