0

Düğün İçin Açık Saç Modelleri

Düğün İçin Açık Saç Modelleri

Düğün İçin Açık Saç Modelleri
 • 28 Nisan 2023, Cuma
 • 1961

Düğün İçin Açık Saç Modelleri

Açık saç modelleri düğün gibi etkinliklerde daha güzel görünmenize yardımcı olur. Sadece gelinler değil, bir düğüne katılacak olan misafirler de daha güzel olmak isteyebilir. Burada ne tür bir abiye giydiğiniz kadar saç modellerinizde önemlidir.

Pek çok saç modeli olduğu için hangisini yaptırmak gerektiği akıllarda büyük bir soru işareti oluşturabilir. Ancak yüz hattınıza göre bir inceleme yaparsanız ve bazı noktalara dikkat ederseniz, güzelliğinizi daha iyi sergileyecek modelleri keşfedebilirsiniz.

Düğün İçin Açık Saç Modelleri Nedir?

Açık saç modelleri düğün ya da kına gecesi gibi etkinlikler için özel bir şekilde yapılır. Sadece gelinlere değil, misafirlere de özel bir şekilde gerçekleştirilebilir. Eğer kuaförünüze gider ve bu konuda bilgi verirseniz, size en uygun saç modellerini yaptırabilirsiniz.

Ancak bundan önce yüz tiplerine göre saç modellerini, bakımları ve renk tercihlerini bilirseniz, daha doğru bir karar alabilirsiniz.

Düğün İçin Açık Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Açık saç modelleri düğün için hazırlanan her kadın için yapılabilir. Bu nedenle size yakışıp yakışmayacağından endişelenmeniz gerekmez. Ne var ki bazı modeller sizi daha güzel gösterirken bir kısmı güzelliğinizi gölgeleyebilir.

Düğün İçin Açık Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Yüz tipine göre saç modelleri oldukça önemlidir. Çünkü bir saç modeli çok güzel olsa bile, sizde aynı güzellikte olacağı garanti değildir. Eğer dış görünüşünüze önem veriyorsanız yüz şekline göre olan modeller incelenmelidir;

 1. Oval yüz: Topuz, at kuyruğu ve açık saçlar daha güzel bir görünüm sergiler.

 2. Yuvarlak yüz: Yandan ayrılmış, dağınık ya da önde bir tutam saç bırakan topuzlar daha güzel olmanıza yardımcı olur.

 3. Dikdörtgen yüz: Yanlara doğru hacim kazanan ve yüzün genişliğini arttıran modeller tercih edilebilir.

 4. Uzun yüz: Dikdörtgen yüzdeki saç modelleri burada da kullanılabilir.

Açık saç modelleri düğün seçenekleri öncesinde bunları bilmek, daha doğru kararlar almanıza yardımcı olabilir.

Düğün İçin Saç Modelleri Bana Yakışır Mı Nasıl Anlarım?

Her kadın yeni yaptıracağı bir saç modelinin kendinde nasıl duracağını merak eder. Saç modellerine ek olarak şunları da bilmek önerilir;

 1. Kısa boy ve dar omuzlarda toplu saçlar daha güzel durur.

 2. Yüzünüzde nereyi bastırmak istiyorsanız, onun tam tersi yön kabartılmalıdır.

 3. Burnunuz büyükse, başın tam arka noktası kabartılmalıdır.

Bunların yanı sıra kuaförlerinizle özel olarak konuşursanız da tavsiye alabilirsiniz.

Düğün İçin Saç Modelleri Kesimi Avantajları

Açık saç modelleri düğün gibi etkinlikler için özel yapılır. Bu nedenle güzelliğinizi daha iyi bir şekilde sergilemenizi sağlar. Sadece gelinlere değil katılacak misafirlere de gerçekleştirebilir.

Düğün İçin Saç Modelleri Bakımı Nasıl Yapılır?

Açık saç modelleri düğün etkinliklerinde önemli olsa da saçlarınızın bakımı daha da önemlidir. Çünkü saçlarınız bakımsızsa muhteşem bir model bile güzelliğinizi sergilemeyebilir. Bu nedenle şu gibi noktalara dikkat edilmelidir;

 1. Kırıklardan kurtulmak

 2. Vitaminler ile desteklemek

 3. Keratin bakımı yaptırmak

 4. Kuaförde saç bakımı yaptırmak

Bunlara önem verirseniz, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Düğün İçin Saç Modelleri Nasıl Şekil Verilir?

Düğüne gidecekseniz, saçlarınıza evde de şekil verebilirsiniz. Eğer sıradan bir görünüm sizin için yeterliyse şunları düşünebilirsiniz;

 1. Dağınık topuz modeli

 2. Kolay balerin topuzu

 3. Saç bandı ile yarı toplu saç modelleri

 4. Örgü topuz modeli

 5. Asi örgülü topuz modeli

Bunların hepsi farklı bir şekilde yapılır. Detaylarına bakarak, evde size en uygun olanları yapabilirsiniz.

Düğün İçin Saç Modelleri Hangi Renk Yakışır?

Açık saç modelleri düğün etkinliklerinde daha fazla öne çıkmanızı sağlar. Ancak bazen buna en uygun saç rengi de düşünebilir. Bu tamamen sizin zevklerinize göre değişir. Sarı saçlar bazı modellerde muhteşem olmasa da sizin yüz hatlarınız ile uyumlu olmayabilir. Dolayısıyla size en uygun duran saç renklerini incelemeniz önerilir.

Düğün İçin Saç Modelleri

Düğün için kullanılabilecek çok sayıda saç modeli vardır. Eğer birkaç öneriye gereksinim duyuyorsanız, şunları detayları ile beraber inceleyebilirsiniz.

Düz At Kuyruğu

At kuyrukları kolay bir şekilde yapılabildiği için hayat kurtarıcı bir yapısı vardır. Ayrıca sokaktan düğünlere kadar her yerde kullanılabilir. Bu yönüyle oldukça pratiktir. Normal bir görünüm istiyorsanız, tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir.

Dalgalı Saçlar

Dalgalı saçlar, açık saç modelleri düğün etkinliklerinde daha güzel görünmenize yardımcı olur. Eğer düğün açık bir yerde olacaksa, su dalgaları tercih edebileceğiniz modellerden biridir. Özellikle saçlarınız uzun ve kalınsa sizde daha güzel durabilir.

Eğer vintage tarzı bir model arıyorsanız, Hollywood dalgalarını da kullanabilirsiniz.

Pürüzlü At Kuyruğu

Eğer düğüne at kuyruğu ile gitmek istiyorsanız ancak biraz farklılık arıyorsanız, pürüzlü at kuyruğu tercih edilebilir. Her yüz tipi ile uyumlu olduğu için endişelenmeden evde bile yapabilirsiniz.

Halat Topuz

Topuz saç modelleri düğünlerde en çok kullanılan türlerin neredeyse başında gelir. Zira daha görkemli bir durum sergiler. Halat topuz, bu konuda tercihlerinizden biri olabilir. Evde veya kuaförde rahat bir şekilde yaptırabilir, böylece güzelliğinizi daha iyi bir şekilde sergileyebilirsiniz.

Açık Saç Düğün Saç Modelleri

Açık Saç modelleri düğün etkinlerinde daha fazla ilgi görür. Ancak bu çerçevede neler yaptırılabileceği soru işareti bırakabilir. Bunların arasında doğal bukleleri de tercih edebilirsiniz. Böylece ışıltılı ve göz alıcı sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Saç dokunuzu böylece ön plana çıkartabilir, telemeyi de minimum seviyelere indirebilirsiniz.

Düğün Saç Modelleri Genç Açık

Düğünlere katılacak gençler, nasıl bir saç modeli yaptırması gerektiğini daha fazla düşünülür. 1950’li yıllar ardından ön plana çıkan Fransız bükümler, bu konuda sizin için bir kurtarıcı olabilir. Eğer klasik ve resmi bir görünüm istiyorsanız, size aradığınız sonuçları teklif eder.

Açık Örgü Saç Modelleri Düğün

Açık saç modelleri düğün ve kına gecelerinde oldukça popülerdir. Eğer örgü yapmak isterseniz, balıksırtı saç örgüsü seçeneklerinizden biri olabilir. Zahmetsiz bir şekilde yapılabildiği gibi sizi de uğraştırmaz. İpek kurdele, çiçek ya da diğer saç aksesuarları ile başarılı bir duruş sergiler.

Düğün İçin Saç Modellerini Ne Sıklıkla Yıkamalıyım?

Saç modelleri nasıl yıkanmalı? Bu durum saçınızın tipine göre değişir. Örneğin kuru saçlar haftada bir ya da iki kere yıkanabilir. Ancak yağlıysa günlük olarak yıkamanız gerekir. Bu durum ince telli saçlar için de geçerlidir.

Düğün İçin Saç Modellerinde Hangi Tarz Şampuan Kullanılmalı?

Saçların daha güzel durması için hangi şampuanların kullanılması gerektiği de önemlidir. Ağır kimyasal bulunduran ürünler, saçlarınızı daha fazla yıpratabilir. Bu nedenle içeriğine bakmanız oldukça önemlidir. Ayrıca saç modelinize uygun olduğu da teyit edilmelidir.

Düğün İçin Saç Modellerinde Hangi Bakım Ürünlerini Kullanılmalı?

Saç bakımı için hangi ürünler kullanılmalı? Düğünde daha güzel görünmek istiyorsanız, hangi ürünleri kullandığınız da önemlidir. Bu konuda saç serumları, kremler, koruyucu spreyler, saç köpükleri ve bakım yağları tercih edilmelidir.

Düğün İçin Saç Modelleri Bakımında Doğal Yöntemler

Saç bakımı için doğal yöntemler nedir bilmek, daha canlı saçlara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bunları doğru bakım ürünleri ile birleştirirseniz, hayalinizdeki saçlara ulaşabilirsiniz. Doğal ürünler arasında avokado, zeytinyağı, siyah çay, bal ya da aleo vera daha canlı sonuçları görmenize olanak tanıyabilir.

Ücretsiz Kargo

1.500 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için