Doğru saç bakım ürünü seçmek

Doğru saç bakım ürünü seçmek

Tüm bayanlar saçlarının sağlıklı ve canlı görünmesini ister. Bunun içinde çeşitli saç bakım ürünleri kullanır. Fakat saçlarımız daha sağlıklı ve bakımlı olmasın için kullandığımız bu saç bakım ürünleri bazen saçlarımızı daha da kötü yapabilir. O yüzden kullandığımız saç bakım ürünlerinin kaliteli ve saçımıza uygun ürünler olması çok önemlidir.

doğru saç bakım ürünü

Saçımızı şekillendirirken kullandığımız ürünlerin kalitesi saç sağlığımız için en önemli etkendir. Kaliteli malzemeler kullanmak ve uygulamak saç sağlığımız için en önemli unsurdur. saç bakımı ve şekillendirmesi bilgi sahibi olmanız gerekenler:

*Saç kremi kullanırken kremi saçınızın uçlarından başlayarak uygulayın. Saç diplerinden yeni çıkan saçların kreme ihtiyacı yoktur.

*Saçlarınız sıcak suyu sevmezler. Saçlarınızı ılık su ile durulamak saç tellerinizin yıpranmamsı için idealdir. Ancak yapabilenlerin saç derisi ve saç telleri için saçın soğuksuyla yıkanması tavsiye edilmektedir.

*Saçlarınızı kuruturken fön makinesini saçınızdan 15 cm uzaklıkta tutun ve makinenin en düşük seviyesinde kurutun.

*Saç maskeleri ısısı fazla olan ortamlarda daha iyi sonuç verir. Maskenizi saçınıza uyguladıktan sonra nemli bir havluyla saçınızı sarmanız veya buharlı bir odada uygulamak maskenin başarılı olmasını sağlar.

*Saçınıza dolgunlaştırmak için en iyi yardımcılarınız saç köpüğü ve saç spreydir. Saç spreyini sıkarken özellikle aşağıdan yukarıya veya saçınızı öne atarak sıkınız. Böylelikle daha dolgun saçlara sahip olacaksınız. Köpük kullanırken köpüğü geniş bir tarağa sıkarak saçınıza uygulayabilirsiniz.