Brezilya Fönü Hakkında

17 Temmuz 2018

Brezilya Fönü Hakkında

Son teknolojik uygulamalar ile saça yüklenen keratin sonucu saça kalıcı fön uygulaması yapma anlamına gelen brezilya fönü, saçın düz ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Brezilya’da yaygın olarak kullanılıp tüm dünya ülkelerini saran ve en son olarakta ülkemizde en çok tercih edilen fön çeşitlerinden bir olan Brezilya fönü, uygulama olarak yaklaşık 2 saat sürmektedir.

3 ile 6 ay arasında saçta kalıcılık sağlayan brezilya fönü, yanmış ve yıpranmış saçlar içinde tedavi yöntemi olarak tercih edilir. Keratin eksikliğine bağlı olarak kabaran ve canlılığını yitiren saçlara ihtiyacı olan keratini yükleyerek düz ve canlılık kazandıran bir işlem olan brezilya fönünde dikkat edilmesi gereken keratinlerin içerisindeki formaldehit oranıdır. Bu oranın %4 ü geçmesi sağlığa zararlıdır. Çünkü bu bir çeşit kimyasaldır. Bu konuda Natura Keratin ürünleri size yardımcı olmaktadır. Çünkü içeriğinde %2 oranında formaldehit vardır. Geri kalan kısmı ise tamamıyla bitkisel içeriklerden oluşur.

Natura Keratin Brezilya Fönü
ile cansız gözüken saç tellerini onararak saçlarınızın daha bakımlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca brezilya fönü uygulaması ile saçlarınıza uzun süreli kalıcı bakım sağlamakla beraber saçlarınızın düzleştirilmesini de sağlayabilirsiniz. Saçınıza yapılan brezilya fönü uygulaması ile saçınıza gerekli keratin kazandırılarak saçlarınızdaki elektriklenme ve kabarmayı da engelleyebilirsiniz.

Saça bakım yaparken şekillendiricilerin ve kimyasal ürünlerin saça verebileceği zararları en aza indirebilirsiniz. Böylece saçınız yıpranmaz ve daha uzun süreli canlı ve parlak gözükür. Natura Keratin brezilya fönü ile saçlarınıza doğal bakım yapmakla kalmaz saçlarınızda uzun süreli kalıcı bir düzlükte elde edersiniz. Böylece saçlarınız yıpranmış yapısından kurtularak sağlıklı ve ipeksi bir yumuşaklık elde edebilirsiniz. 

Brezilya fönü ile saçlarınıza uzun süreli kalıcı bir keratin yüklemesi yapabilirsiniz. Saç tellerinizin canlı ve parlak gözükmesini sağlayan yapı olan keratin eksikliğinde saçlarda matlık ve yıpranmalar oluşur. Ayrıca saçın kabararak elektriklenmesine neden olur. Brezilya fönü ile bu sorunları ortadan kaldırarak saçlarınıza gerekli keratini sağlarsınız ve saçlarınızın mat ve yıpranmış yapısını da onarabilirsiniz.  
 

Brezilya Fönü Amacı

Saçlar ısı ile şekillendiricilerin olumsuz etkilerinden veya yapılan kimyasal işlemlerden dolayı aşırı hasar görülür ve keratin kaybına uğrar. Keratin kaybına uğrayan saç tellerini cansız ve mat gözükür ve saçlarda elektriklenmeye neden olur. Bu olumsuz etkilere karşı saçın keratin bakımına ihtiyacı vardır. Keratin bakımı sayesinde ince telli saçlarınızın bakım ve onarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızın mükemmel canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

 

Brezilya Fönünün Etkisi Ne Kadardır 

Brezilya fönünün etkisi yapılan uygulamalara veya birçok unsura göre değişir. Örneğin brezilya fönü için kullanılan ürüne, saç tipinize, yapmış olduğunuz işleme ve kullanış biçimine göre değişebilir. Brezilya fönü uygulaması için seçtiğiniz ürün kaliteli değilse saçlarınız da kalıcılığı da fazla olmayacaktır. Hatta saçlarınızın zarar görmesine bile neden olabilir. Ürünün kalitesinin yanında brezilya fönü uygulaması sonrasında saçınıza yaptığınız uygulamaların da kalıcılığı etkisi büyüktür. Brezilya fönü uygulaması sonrasında saçınızı sıkı bir şekilde toplamak, saça röfle, perma ve boya yaptırmak gibi saçınızı yıpratacak işlemler brezilya fönünüzün kalıcılığına zarar vermektedir. Bununla beraber brezilya fönü saçınızda kullanıma göre 3 veya 6 ay arasında değişiklik göstermektedir.
%43 KAMPANYA Natura Brezilya Keratini 120 Ml
Natura Brezilya Keratini 120 Ml

800,00 TL

460,00 TL
%45 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

1.000,00 TL

550,00 TL
%42 KAMPANYA Natura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium

1.200,00 TL

700,00 TL
%28 Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

500,00 TL

360,00 TL
%33 Korban Brezilya Fönü Seti
Korban Brezilya Fönü Seti

750,00 TL

500,00 TL
%35 Korban Brezilya Fönü Seti - Argan
Korban Brezilya Fönü Seti - Argan

1.000,00 TL

650,00 TL
%51 Natura Brezilya Fönü Keratini 500 Ml
Natura Brezilya Fönü Keratini 500 Ml

3.500,00 TL

1.700,00 TL
%44 Korban Hydra Brezilya Keratini 1000 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 1000 Ml

5.000,00 TL

2.800,00 TL