Bakımlı Saçlar İçin Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

17 Temmuz 2018

Bakımlı Saçlar İçin Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bayan içinde erkek içinde en değerli aksesuarlardan biri saçtır. Saç bakımı oldukça önemlidir. Son derece hassas olan saçlar bilindiği gibi küsebilir, cansız ve mat bir görünüme kavuşabilir. Bunlara engel olmak için yapabileceğiniz en iyi şey tabi ki cilt tipinizi ve saç tipinizi bilmek saçınıza uygun işlemler yapmaktır. Saç bakımı şampuan seçimi, bakım krem ve kürleri, gün içinde kullanılan şekillendiriciler ile direk olarak ilişkilidir.

Bakımlı saçlar için saçların sağlıklı yapısını her zaman korumak ve saçın yapısına zarar verecek işlemlerden her zaman kaçınmak gerekir. Örneğin saçlarınız ıslakken daha esnek ve narin olduğundan hemen taramamak saçlarınızın kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden saçınızı ıslakken taramayın. Aynı zamanda saçı tararken ise geniş dişli tarak kullanınız. 

Saçlarınızı boyatacak veya saçın rengini açtıracaksınız saçınıza uygun olan ürünler seçmelisiniz. Her türlü kimyasal ürünler saçınıza zarar vereceğinden saç boyamadan önce seçtiğiniz boyanın kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. 
 
Bakımlı Saçlar Nasıl Olmalı
 

Bakımlı bir saç için:

1- Doğru şampuan ve krem seçmeniz gerekmektedir; saçınızda zaman zaman değişimler olacaktır. Kepek problemi yaşadığınızda marka değiştirmeden kepek kremi saçınız kuruduğunda aynı markanın kuru saçlar kremini kullanmanız saçınızın dönemsel ihtiyaçlarına yanıt vermeniz gerekmektedir. Bu durumda asıl olan kullandığınız markadır. Çünkü şampuan içerikleri markalarda aynıdır içerik değiştiğinde saçınızın tepki vermesi de söz konusu olacaktır.

2- Saçınızı doğal kürlerle beslemeniz gerekmektedir. Saçınızın nem dengesi için bal, yumurta ve zeytin yağlı karışımdan yararlanabilirsiniz. Bu hem saçınızın yıpranmış kısımlarına iyi gelecek hem de köklerini besleyecektir. Her saç tipi için uygun bir bakımdır. Aynı zamanda çeşitli yağlardan şampuanınıza ekleyerek keratin güçlendirme konusunda saçınıza yardımcı olabilir ve saçınızın onarılmasını hızlandırabilirsiniz örneğin; sarımsak yağı, argan yağı oldukça idealdir. Argan yağını nemli saçlar, saç ıslak iken duştan sonra az miktarda kuru saçlar, saç kuruduktan sonra saça eli ile uygulama yaparak kullanabilir. Hatta direk keratin desteği sağlayan bakım setlerinden kullandığınızda saçınızın parlaklığını fark etmemeniz imkansızdır.

3- Saçınızı çok fazla işleme tabi tutmanız saçınızın neminin kaybolmasına ve sertleşip daha kolay kopmasına neden olacaktır. Bu nedenle saçınızı çok fazla ısı ile buluşturmadan ağır kimyasal şekillendiriciler kullanmadan şekillendirmeye dikkat edin. Bal, Süt, Argan yağı, zeytin yağı gibi katkılar olan şekillendiriciler kullanmaya dikkat edin.
Bu işlemlere dikkat edildiğinde saçın çok daha hızlı uzadığına ve çok daha canlı göründüğüne yoğunluğunun arttığına sizde şahit olacaksınız. Saçınızı tanımanız ve dönemsel olarak takip etmeniz önemlidir. Cildiniz değiştiği dönemlerde saçınızın ihtiyaçları da değişir. Çünkü saç ciltten beslenmektedir. Cildinizin ihtiyaçları değiştiğinde saçınızın durumunu kontrol etmeniz ve bu yönde uygulamalar yapmanız gereklidir.
 
 
%29
Natura Brezilya Fönü Seti SmallNatura Brezilya Fönü Seti Small
Natura Brezilya Fönü Seti Small

350,00 TL

250,00 TL

%30
Natura Brezilya Fönü Seti MediumNatura Brezilya Fönü Seti Medium
Natura Brezilya Fönü Seti Medium

500,00 TL

350,00 TL

TÜKENDİ
Natura Keratin Saç Botoksu Seti SmallNatura Keratin Saç Botoksu Seti Small
Natura Keratin Saç Botoksu Seti Small

350,00 TL

250,00 TL

%30
Natura Keratin Saç Botoksu Seti MediumNatura Keratin Saç Botoksu Seti Medium
Natura Keratin Saç Botoksu Seti Medium

500,00 TL

350,00 TL

%25
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 MlKorban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml
Korban Hydra Brezilya Keratini 100 Ml

200,00 TL

150,00 TL

%20
Korban Keratin Bakımı 100 MlKorban Keratin Bakımı 100 Ml
Korban Keratin Bakımı 100 Ml

200,00 TL

160,00 TL